Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dokonalá nevěsta

16. 11. 2008

Obrazek

Svatební šaty nejsou jen pouhými šaty - spojuje se s nimi mystická hodnota, symbol ženství, také Vaše osobnost a vkus. Věnujte jim svůj čas, také jiskru pošetilosti, kus sebe a hodně nadšení. Můžete se rozhodnout jaký styl zvolíte: Idylický, tradiční, důvěrný …
Ale nejdůležitější je nalézt styl, který se hodí k Vám, k Vaší postavě, Vaší osobnosti.

Obrazek

Pokud jste štíhlá a útlá …

Je lepší zvolit širší sukni a lodičkový výstřih či živůtek bez rukávů - tak opticky prodloužíte své tělo. Vyhýbejte se empírovému stylu se zvýšeným pasem, úzkým modelům či širokým ramínkům.

Pokud máte malé poprsí a máte silné boky …

Sexy hluboký výstřih a výrazný pas zdůrazní Vaše sexy poprsí. Sukně by měla být širší nebo áčkového střihu. Neměla by být úzká bez spodničky.

Pokud jste spíše smyslná …

Musíte zdůraznit Vaše nádherné ženské křivky a pokusit se zahalit Vaše malé nedokonalosti. Empírový styl (vysoký pás) nebo áčková sukně prodlouží Vaši postavu aniž by ji zdůraznila. Hluboký výstřih a "V" pas budou Vašimi nejlepšími hodnotami, ale vyhněte se nabraným rukávům.

Pokud jste malá …

Krátký živůtek a sukně tvaru A opticky prodlouží Vaši postavu. V zásadě doporučujeme živůtek bez ramínek nebo tenká "špagetová" ramínka. Vyhněte se dlouhé vlečce, pasu "V" nebo příliš široké sukni, to vše by destabilizovalo Vaši postavu.

 

Jakou barvu mám zvolit?

Všeobecně "bílé šaty", v barvě bílé nebo slonovinově bílé přetrvávají. V hojné míře jsou však zastoupeny odstíny od jemně vanilkové až po zlatou. Tyto odstíny barev jsou daleko jemnějšími než bílá a v mnoha případech jsou daleko vhodnějšími než klasická bílá. Doplňková barva (např. růžová či červená) může zosobnit Vaše šaty a dodat jim originalitu.

V současné době se používají v hojné míře stříbrné či zlaté výšivky na bílých i krémových šatech. Svatební šaty by neměly být modré ani fialové. Nevěsta bude mít v budoucnu modřiny. V den svatby se stylu meze nekladou, je to Váš den! Vše je dovoleno! Pro Váš den "D" jsou tyto rady velice důležité, proto čtěte velice pečlivě.

 

Zkoušení šatů, spodní prádlo, buďte prozíravá, vlečka, chůze do schodů, jak si sedat

 

Zkoušení a výběr šatů

Vyberte si 2 - 3 svatební salony pro výběr šatů. Chápu nevěsty, které chtějí "obíhat" všechny salony v okruhu 50 km, aby vybraly ty nejlepší šaty, ale věřte, že po zkoušení 30tého modelu z toho budou mít velký zmatek a vlastně si už první šaty ani nemůžou pamatovat.Obrazek

Při výběru salonu dejte na tradici a značku, zkušenosti provdaných kamarádek, služby i ochotu a profesionalitu obsluhy salonu. TIP - internet, preference kamarádek. Vyberte si poradce pro vybírání šatů. Nejčastěji to bývá maminka, sestra, kamarádka. Nezřídka se tohoto úkolu zhostí i nastávající manžel. Rozmyslete se, kdo Vás zná, ví jak se oblékáte a skutečně Vám poradí. Není nic horšího, než vzít pět kamarádek a v kabině stát bezradná, protože Vaše názory se fatálně odlišují.

Nechte si poradit školenými asistentkami. Jsou profesionálně a odborně vzdělané a navíc Vám poradí nestranný a nezaujatý člověk. Vaše poradkyně ví, jak které šaty sedí a mnohdy budete překvapena modelem, který vás na ramínku nebo figuríně nezaujal, ale Vám sedí skvěle. Rozlišujte, ale dobře míněnou radu a vnucování modelu za každou cenu objednávky.

Radíme Vám nosit na zkoušení prádlo, které budete mít v den svatby. To obsluze salonu usnadní, aby Vám šaty dokonale sedly a vy uvidíte, jak budou šaty vypadat v den svatby. Vždy stůjte při zkoušce vzpřímeně a kontrolujte, že si nešlapete na šaty. Když jste se rozhodla pro daný model, nechte si jej obléknout ještě jednou. Nyní je čas vybrat doplňky - závoj, ozdobu do vlasů, náhrdelník, rukavičky. Vše musí tvořit jednotný a harmonický celek. Nikdy nesmí jít šaty do popředí, ale musí harmonizovat s postavou, s barvou pleti nevěsty, s barvou vlasů a stylem nevěsty.

Když jste si vybrala šaty, objednejte si je co nejdříve. Opravdu je třeba počítat se 6ti i více měsíci. Nejlepší modely jsou velmi brzy zadány. Nemůže se vám stát nic horšího než, když vám vaše vysněné šaty "vyfoukne" jiná nevěsta, zatímco vy jste se utvrzovala 14 dní po všech salonech v okolí o správné volbě. Pro tuto příležitost je dobré mít u sebe finanční obnos pro případnou zálohu na objednání., nebo v lepších salonech můžete platit i platební kartou.

Zpravidla 2 - 3 dny před svatbou bude probíhat zkouška šatů. Nyní je potřeba mít prádlo, které budete mít v den svatby. Šaty vám budou našpendleny, zkontroluje se délka ramínek, poutka pro připnutí vlečky. V šatech si sedněte, projděte se, aby jste zkontrolovala, zda můžete dýchat a jestli nejsou moc těsné. Při vyzvednutí si šaty znovu zkoušíte, aby jste si vše zkontrolovala včetně spodnice, šály a rukavic. Nedostatky se dají ještě odstranit na počkání na místě, než zoufale hledat pomoc hodinu před svatbou.Spodní prádlo přizpůsobené na den svatby

Nedělejte si starosti s tvarem v šatů, spodní prádlo se dá přizpůsobit a v některých salonech mají k dispozici velký výběr vhodných podprsenek nebo korzetů. Aby vaše poprsí bylo lépe podepřeno, doporučujeme bezramínkové nebo kostěné podprsenky. Některé z nich jsou vyztužené. Záleží na vás, jak to přizpůsobíte svým přáním. Ty z vás, které jste zvolily hluboký výstřih na zádech, budete muset vybrat vhodné spodní prádlo. Pokud Vaše šaty mají ramínka a rukávy, standardní podprsenka s ramínky zůstane nejlepší volbou pro udržení pěkně formovaného poprsí. Abyste zabránila sklouznutí ramínek nebo aby nebyly vidět, požádejte některou z dam, aby vám ramínka podprsenky "přistehovala" k šatům. Vhodnější bude, pokud barva šatů bude sladěna s barvou spodního prádla.

 

Buďte prozíravá

Ať je vaše svatba v jakémkoliv ročním období a zeměpisné poloze, počasí může být naneštěstí zamračené a večery chladné. Je dobré mít šálu nebo pelerínu v barvě a výšivce hodící se k Vašim šatům. Tyto malé "triky" vám pomohou, abyste se netřásla zimou a abyste zakryla odvážně hluboký výstřih, když se rozhodnete pro církevní sňatek.

Vlečka

Sníte o dlouhé vlečce? Ale je to skutečně pohodlné?! Nedělejte si starosti, existují způsoby, jak to zvládnout. Některé modely navrhují návrháři s odepínací vlečkou, takže po obřadu si ji můžete odepnout. Jiný způsob je knoflík na sukni a neviditelné poutka, kterými se vlečka připne k šatům a současně udržuje tvar sukně a výšivka na vlečce nadále zdobí šaty. Nic netaháte po zemi ani nemusíte vlečku držet v ruce a vůbec vás to neomezuje v pohybu. Ve svatebních šatech nikdy necouvejte dozadu. Můžete velmi lehce upadnout. Vždy se otočte a jděte dopředu.

Chůze do schodů

Trikem je zvednout po stranách současně sukni i spodničku. Pokud vaše spodnička má obruče, pak je to snazší , jen držíte obruč, která je nad vašimi koleny a mírně ji zvednete. Dávejte pozor, abyste udržela všechny vrstvy šatů, aby se neukázala podšívka spodničky.

Jak si sednout

Uhlaďte šaty po stranách, postavte se před židli, potom rukama uhlaďte zadní část šatů a posaďte se. Rady pro výběr svatebních šatů (volba, materiály, detaily "triky") Chcete vyjádřit, co byste chtěla, ale schází Vám pravá slova?

  • 1. Klasická postava - plný tvar Tradiční široká sukně, jejíž objem a velkolepost zdůrazní pas, a která zakryje nedostatky postavy.
  • 2. Linie "A" - Jsou to šaty mírně se rozšiřující, se sukní ne tak širokou jako klasická
  • 3. Živůtek a sukně - Pro ty, které se rozhodují mezi dvěma typy šatů, tento typ jim umožní perfektní kombinaci. Některé ženy ji přijmou z důvodu pohodlí. Není vhodný pro malé nevěsty a plnější postavy. Malé nevěsty budou působit ještě menším dojmem a plnější postavy (vel. 46 a více) budou vypadat robustně.
  • 4. Splývavé linie - Mnohdy z krepu nebo šifonu, splývavá sukně je kompromisem mezi širokým modelem a A-tvarem šatů.

Doba Vaší svatby, žádaný styl, stávající trendy a samozřejmě Vaše osobní volba - to jsou aspekty, které vás povedou.

 

Tkaniny, materiály a detaily

Krep a šifon - jsou uvolněné a nelesklé materiály, které jsou ideální pro nevěstu, která nechce mít parádní šaty. Díky zrnitému aspektu krepu a způsobu řasení jsou oblíbené pro jednodušší šaty, šifon díky průzračnosti umožňuje použít několik vrstev pro elegantní a ženský styl.Obrazek

Organza a tyl - jsou průsvitné a pohyblivé látky, často používané pro romantické siluety. Používají se na volné, bohaté nebo hladké sukně. Organza dodává měkkost a může se použít v každém ročním období. Tyl je vhodnější pro léto, díky jeho chladivosti. V bílé barvě a po doplnění výšivkami nebo volánky dosáhnete mladistvého a sofistikovaného efektu.

Taft a dupion - jsou opět v popředí. Snadno se s nimi pracuje, umožňují svobodnou kreativitu a lze vytvářet maximálně sugestivní korzety a imaginativní sukně. Proměnlivý odraz taftu, jeho kompozice a bohatá nabídka barev mu dodávají slavnostní a efektní charakter. Dupion lze stříhat napříč i horizontálně. Je matovaný, měkký a elegantní. V kombinaci s jinými materiály jako krajka, brokát a šitá krajka, tyto zvýrazňuje.

Satén - matovaný a zářivý, "nóbl" nebo bavlněný, je jedním z nejúžasnějších materiálů. Nikdy nevychází z módy, překlenul všechna historická období. Bez záhybů dodává eleganci, princesovou linii a sofistikovaný vzhled parádním šatům s dlouhou vlečkou. Silnější šitá krajka, často vykládaná (na poprsí a výstřihu) dodá originalitu Vašemu živůtku.

Vázání (šněrování, sešívání) a knoflíky budou elegantními doplňky pro ty, kdo si přejí. Šněrování může být v mnoha barvách a zvýrazní váš pas a figuru. Řada malých potažených knoflíčků neztratila svůj znak šlechty a posílí dojem z elegance Vašich šatů.

Výšivky, korálky a perličky - v odpovídajících tónech dodají subtilnost materiálům. Barevné dodají hloubku, kouzlo a originalitu i prostým šatům. Pokud výšivka je vrcholem elegance, pak také našívání korálků či perliček díky jejich nádhernému třpytu zdůrazní hluboký dekolt a komplimentem Vaší pleti.

 

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář